Haberler

Pandemi ilan edilen Covid-19 salgınının tüm sektörlere etkisiyle birlikte, evlerimiz yeni çalışma alanlarımıza dönüştü.

Hızlı bir şekilde yeni düzene ayak uydurmak durumunda kalan şirketler, geçici çözümlerini oluşturdu. Evde çalışma düzeni, şirketlerin verimliliğini etkiledi, ev yaşam dengesini de sarstı.

Bu dönemde, ofis çalışma sistemine bir “reset atmak” gerekti. “Yeni dönem nasıl olmalı?” sorusuna yanıt ararken, çalışma sistemlerinin yöntemlerini tartıştığımız bir oluşum doğdu. HAN Spaces öncülüğünde NURUS’un ana sponsor, IFS’in de destekleri ile düzenlenen: RE-SET WORKPLACE aranılan hedefe yönelik hızla doğdu. Bu oluşumun oturumlarına da Mayıs 2020’de online ulaşım sağlandı.

İş yerlerine dönüş başladığında; çalışma alanlarının nasıl etkileneceği, çalışanların sağlık ve güvenliğinin nasıl sağlanacağı, sosyal mesafenin korunması için alınması gerekecek önlemler, çalışma alanlarının sosyal ve fiziksel olarak nasıl değişeceği gibi soruları yanıt buldu, bunları hayata geçirme yöntemleri belirlendi. Bu öncü platformdan farklı perspektif ve çözümlemeler öğrenmeyi sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz.

UZAY ÇAĞINDA İŞ HANLARI

Han Spaces, yüzyıllar öncesinden gelen iş hanı kültürünü, tasarım ve teknolojiyle harmanlayıp insan odaklı, doğaya saygılı ve “mutlu” mekanları hayata geçirmeyi amaçladı. Pandemi sonrası ofis ve çalışma alanlarının tartışılacağı “RE-SET Workspace” adında bir ortak düşünce ve proje platformu kurdu.

RE-SET Workspace, mimariden insan kaynaklarına, teknolojiden sağlık ve sürdürülebilirliğe farklı platformlarda yer alan tüm paydaşları bir araya getirecek. Alkaş organizasyonuyla sektör paydaşları aksiyona geçecek ve yeni düzen standartlarının belirlenmesi için çalıştaylar gerçekleştirecek. Çalışma yaşamının pek çok alanını temsil edecek çalıştay katılımcıları, yeni dünyayı bu yeni dünyadaki çalışma mekanlarının değişimin, tüm bunların çalışanları ne yönde etkileyeceğini tartışarak insan ve doğa öncelikli çözüm önerilerini ortaya koyacaklar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment