Makaleler

IFS ERP Kullanıcı Yetki Yönetimi, bir işletmede farklı görev ve yetkinlikleri bulunan kullanıcıların ihtiyaçları olan alanlarda belirli bilgileri görüntüleme veya güncellemesi gibi erişimlerini kısıtlamanızı sağlayan gelişmiş ve oldukça esnek yapıda olan bir araçtır. IFS ERP Kullanıcı Yetki Yönetimi sayesinde kullanıcılar, IFS ERP içindeki modüllerin, ekranların ve ekran detayındaki işlemlerin tamamını ya da belirli kısımlarını kullanabilir.

IFS ERP Kullanıcı Yetki Yönetimi içinde organizasyon şeması gibi belli kriterler gözetilerek oluşturulan izin setleri ile belirli ekranlara, seçeneklere, raporlara vb. erişimler belirlenir ve dinamik bir yapı ile yetkili olduğu ekranların önizlemesi görüntülenebilir. İlgili kullanıcıların izin setlerine ataması yapılarak kullanıcıların sadece ihtiyaçları olan alanlarda çalışması ile sistemin temel güvenliği sağlanır.

IFS ERP Kullanıcı Yetki Yönetimi içinde bulunan profil kavramı sayesinde ise, kullanıcı arayüzünün özelleştirilmesi yani kullanıcının yetkili olduğu ekranlardaki sekmelerin, alanların veya sütunların tamamını ya da belirli kısımlarının görüntülenmesi, zorunlu alanların belirlenmesi, alanların ekrandaki yerleşimleri, renkler vb. yapılması sağlanır.

Onur ÖZGÜLER – IFS ERP Danışmanı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment