IFS Labs, inovasyonu ve yeni teknoloji inkübasyonunu yönlendirme yollarımızdan biridir. Tüketici teknolojileri, dijital trendler ve çeşitli endüstrilerdeki yenilikçi çözümler hakkındaki en yeni fikirleri ürünlerimize uygularız. IFS Laboratuvarının misyonu, daha iyi stratejik ürün kararları vermemizi sağlamak ve fikir aşamasından gerçekleşmiş çözümlere kadar olan süreyi kısaltmaktır. IFS Laboratuvarları dahilinde, daha deneysel niteliklere sahip yeni fikirler ve yenilikler deneyebiliriz. IFS Laboratuvarında yapılanların çoğu, sonunda yeni ürünler ve yeteneklerle sonuçlanır.

IFS’e göre, özgürce düşünebilme, daha geniş eğilimlerden ve yeniliklerden ilham alma ve sabit gereklilikler veya son teslim tarihleri olmadan daha geniş bir şekilde çalışma yeteneğine sahip olmak, inovasyon sürecinin ve müşterilerimiz için bugünden geleceğe mükemmel çözümler sunmanın hayati bir parçasıdır.

IFS Labs Blog

IFS Labs blogu en son düşüncemizi paylaştığımız ve odaklandığımız teknolojiler hakkında sizi bilgilendirdiğimiz yer olarak kullanıyoruz. Blog, IFS Labs, yaptığımız işin özü olan her  bir iş perspektifi,  yazılım teknolojisi ve inovasyon ile ilgili tüm bilgileri içermektedir. Ayrıca, kurumsal yazılım geliştirme ekibimizin bakış açısıyla güncel olaylar, en son yenilik trendleri, haberler ve teknoloji hakkında görüşler ve görüşler sunulmaktadır.

 

IFS LABS BAŞARI ÖYKÜLERİ

IFS Laboratuvarının da başarısız olma ihtimali vardır. Yenilikçi çözümlerin tümü ürüne dönüşmez. Bazıları henüz ilk aylarda dahi başarı sağlayamaz. Ancak Edward Land’in de söylediği gibi: “Yaratıcılığın temeli başarısızlıktan korkmamaktır.”

Birçok IFS Laboratuvar projesi aşağıdakiler gibi yeni ürünler ortaya çıkarmıştır:

  • IFS Aurena Bot, ilk kez 2018 IFS Dünya Konferansında duyuruldu. 2015 yılında IFS Laboratuarları’nda sohbet botu, IFS Uygulamaları içindeki yapay zeka yeteneklerinin ilk versiyonunu sergiledi. Birçok yineleme ve teknoloji denemelerinden sonra, IFS Aurena Bot, hem IFS Aurena hem de Skype gibi üçüncü parti kanalların içinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek için yeni bir konuşmaya dayalı kullanıcı arayüzü olarak ortaya çıktı.
  • IFS IoT Business Connector, 2016 yılında IFS Dünya Konferansı’nda duyuruldu. Bu Nesnelerin İnterneti uygulaması, servis ihtiyaçlarına yanıt veren, esnek, tahmine dayalı bakım özelliği, daha düşük maliyetle daha fazla çalışma kapasitesi sağlayan, büyük miktarlarda veri toplayan alıcı sensörlere sahip trenlerle Norveç’in Oslo kentinde kentsel ulaşım operatörü Sporveien ile kavram kanıtlama projesi olarak başladı.
  • IFS Business Apps Android, iOS ve Microsoft Windows Mobil için bir dizi akıllı telefon uygulamasıdır. Her uygulama, masraf ve satın alma onayları, müşteri ilişkileri yönetimi ve zaman raporlama gibi belirli görevlere odaklanır.

DİJİTAL İKİZLER

Dijital İkizler fiziksel varlıkların sanal temsilcileridir. Çoğu kişi Dijital İkizler’i IoT bağlamında kullanır. IFS Laboratuarlarında, Dijital İkizlerin şirket uygulamaları üzerindeki etkisini ve bu bağlamda oynayacakları rolü belirlemek için çalışıyoruz. Müşterilerimizin varlıklarını IFS ürünleriyle birleştirmelerini sağlamak için Dijital İkizler uygulamalarında büyük potansiyel görüyoruz:

  • Dijital İkizler ortamında ilgili verilere kolay erişim, bir varlık bağlamında IoT sensörlerinden gelen tamamen canlı ve gerçek verilerle birlikte, genellikle Kurumsal Varlık Yönetimi, Kurumsal Kaynak Planlama ve Servis uygulamaları (bakım verileri, sağlık ve güvenlik kayıtları, risk ve uyumluluk verileri, tedarik verilerinin de içinde bulunduğu) verileri içerir.
  • Dijital İkizler mevcut durumu görselleştirme ve yapıları, verileri yönlendirmek için bu görselleştirmeleri kullanma imkanı sunar. Görselleştirme; genişletilmiş bir çizim, bir 2D çizim, 3D model ve hatta bir 4D model olabilir.
  • Geçmişi, bugünü ve geleceği ele alabilme yeteneği; içinde bulunulan mevcut durumu görüntüleme, durum geçmişine dönebilme ve ileriye yönelik tahmin veya verilerden sonuca ulaşabilmeyi sağlar.

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK & GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Giyilebilir teknolojili şirket uygulaması nedir? Çok basit! Ne zaman ve nerede olursanız olun IFS şirket yazılımınızla etkileşime girebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızı, tabletinizi veya telefonunuzu kullanmanıza gerek yok. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde, gerçek dünyayla etkileşime giren bilgilere artırılmış gerçeklikle sahip olabilirsiniz.

IFS Laboratuvarı giyilebilir teknoloji pazarındaki yeni gelişmeleri sürekli takip etmektedir. En aktif olarak, kullanıcıların artırılmış gerçeklik kullanarak gerçek dünyadaki IFS uygulamalarından elde edilen şirket verilerini üst üste koymalarını sağlayacak akıllı gözlükler ve başa takılabilen cihazlar için çözüm üretmeye çalışıyoruz.

Saha servis teknisyenlerini, bağlı atama verilerini sanal bir örtü gibi görüntüleyen akıllı gözlük kullanırlarken hayal edin. Microsoft ve Zebra gibi önde gelen teknoloji sağlayıcılarıyla işbirliği yapan IFS Laboratuvarı, artırılmış ve karma gerçekliğin şirket uygulamalarını nasıl en üst düzeye getirebileceğini araştırıyor.

AKILLI OTONOM ASİSTANLAR

Son zamanlarda IFS, IFS Uygulamaları ile etkileşime girmenizi ve “hastalık izni” veya “CRM etkinliğini güncelle” gibi basit ama etkili diyaloglar gerçekleştirmenizi sağlayan IFS Aurena Bot’u duyurdu.

Ama sırada ne var? İnsanlar neden sohbet botlarını veya diğer konuşmaya dayalı kullanıcı biçimlerini “akıllı” olarak algılıyor? Üstelik, genel zeka gibi bir şey henüz mevcut değilken… IFS Laboratuvarlarında, bota, makine öğrenme algoritmaları, verileri ve bağlamları dahil olmak üzere yeterince yetenek eklersek, bir sohbet botunun akıllı olarak algılanabileceğine ve kullanıcıya daha iyi kullanıcı deneyimi ve değeri sağlayabileceğine inanıyoruz.

Bu nedenle, IFS Laboratuvarı konuşmaya dayalı kullanıcı deneyimi için sırada ne olduğunu araştırmaya devam ediyor.

YAPAY ZEKÂ

Yapay zeka (AI) hakkında çok şey yazıldı. IFS içindeki düzenli yazılım geliştirmelerinin uzun yıllardır önemli bir parçasıdır. Örneğin, IFS Planlama ve Çizelgeleme Optimizasyonu, saha çalışanlarına en uygun programı oluşturabilmek için son 12 yıldır yapay sinir ağları gibi olan AI yeteneklerini kullanıyor.

AI, şirket yazılımı için bizim henüz düşünmediğimiz birçok olanağı sağlayabilir. IFS Laboratuvarları, ürünlerimize özellik ekleme ve geliştirme fırsatlarını belirlemek için birçok farklı kullanım formunu araştırıyor ve prototipleştiriyor.