Haberler

IFS’in lider saha hizmet portföyü IFS Field Service Management 6 ile daha da güçlendi.

Global kurumsal uygulamalar şirketi IFS’in piyasaya sunulan yeni versiyon saha hizmet çözümü IFS Field Service Management™ 6 (FSM 6), en geniş kapsamlı, bulut bağlantılı saha servis çözümü olarak dikkat çekiyor. Çözümde yeni bir kullanıcı deneyimi (UX), güçlü planlama ve programlama yetenekleri, geliştirilmiş servis geliri yaratma işlevleri, çoklu-kanal müşteri katılımı ve yeni nesil bulut yapılandırma seçenekleri bulunuyor.

Önemli geliştirmeler eklenen ve yeni yetenekler kazandırılan çözüm sahada da denendi. Madencilik ve şanzıman uygulamalarına yönelik teknoloji ve hizmet alanında pazar lideri olan Eickhoff, FSM 6’yı ilk kullanan şirketlerden biri oldu ve çok kısa sürede iş süreçlerinde ek değer elde etti.

Benzersiz yetenekler ile yeni iş modelleri geliyor

IFS’in, WorkWave çözüm paketini de içeren genişletilmiş hizmet yönetimi çözümü FSM 6, pazarda ilk olabilecek özelliklere ve küçük ve orta ölçekli işletmelerden uluslararası şirketlere kadar hitap edebilen geniş hizmet yelpazesine sahip.

IFS ayrıca, FSM 6’nın pazarında öncü olan özelliklerine yenilerini de ekleyerek ürünü benzersiz özelliklerle donatmayı sürdürdü: FSM 6; bulutta daha fazla satın alım ve uygulama seçenekleri, daha kapsamlı mobil saha servisi, arka ofis yetenekleri, tüm tarayıcılarda ve cihazlarda yeni ve daha kolay bir kullanıcı deneyimi de sunuyor.

Yeni versiyon ile kullanıcılar ayrıca; ters lojistik, yedek parça yönetimi ve depo onarımı için geliştirilmiş yetenekler, iş gücü programlama optimizasyonunda daha fazla esneklik gibi yeni ek özelliklerden de yararlanabiliyor. Garanti, sözleşme ve fiyat yönetimi konularındaki işlevselliğin artırılması da özellikle distribütörler aracılığıyla hizmet sunan şirketler için yepyeni iş modelleri oluşturma imkanı sağlıyor.

IFS Managed Cloud ya da yerleşik kullanım seçenekleriyle SaaS modeline göre tasarlanan IFS FSM 6, bulut tabanlı saha servislerinde yapılandırılabilirliği yeniden tanımlıyor. Böylece işletmelere; veri sahalarını, iş akışlarını ve arayüzlerini kendi özel saha servis ortamlarına göre uyarlayabilme özgürlüğü kazandırıyor. Yüksek maliyetli özelleştirmelere yönelik ihtiyacı büyük oranda ortadan kaldıran bu yeni versiyon, bir yandan kullanıcı davranışlarının optimizasyonunu kolaylaştırırken, diğer yandan da en yeni geliştirmelere sorunsuz erişim sağlayan standart bir yükseltme rotası da sunuyor.

IFS Servis Yönetimi İş Birimi Başkanı Marne Martin: “Pazarda çıtayı yükselten IFS FSM 6’yı piyasaya sunmaktan gururluyuz.”

IFS Servis Yönetimi İş Birimi Başkanı Marne Martin, IFS FSM 6 ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Çözümlerimiz, dünyanın en yüksek performanslı servis kuruluşlarının, müşterilerine mümkün olan en iyi ve en uygun maliyetli şekilde hizmet vermelerine yardımcı olmak üzere tasarlanıyor. IFS FSM 6 ile pazara sunduğumuz inovasyonlar, geliştirmeler, yerleşik ya da bulutta uygulama seçenekleri sayesinde; saha servis yönetimindeki yeni nesil zorlukları, pazardaki tüm ürünlerden daha iyi aşabilecek, çıtayı yükselten bir çözümü gururla sunuyoruz. Hizmetin markalarını farklılaştırabileceğini ve gelir yaratabileceğini gerçekten anlayan işletmeler için IFS doğru bir tercih.”

Eickhoff, FSM 6’yı ilk kullanan şirketlerden biri oldu

Madencilik ve şanzıman uygulamaları teknolojileri ve hizmetlerinde pazar lideri olan Eickhoff, IFS FSM 6’nın saha testleri ve optimizasyonu amacıyla çözümü ilk kullananlar şirketlerden biri oldu.  IFS FSM 6’nın başarıyla uygulanmasının ardından, Eickhoff Ürün Geliştirme Servis Direktörü Dietmar Schmitz şunları söyledi: “IFS’in test programına katılmamızda ana motivasyon kaynağı olan IFS FSM 6’nın geliştirilmesinde rol oynamak önemli bir deneyimdi. Pek çok farklı departmanda, işlerin planlanma ve programlanmasından varlık yönetimine kadar tüm hizmet operasyonlarımızda IFS FSM kullanıyoruz. Çözümün yeni versiyonu, kullanıcılarımızdan gelen taleplere ve genel anlamda pazardaki değişikliklere daha hızlı karşılık verebilmemizi sağlayacak. Bu yeni platformdan yararlanarak, dijitalizasyonun ve nesnelerin interneti odaklı inovasyonun sürekliliğini sağlamak için sabırsızlanıyoruz.”

IFS FSM 6 ayrıca şu özellikleri sunuyor:

  • IFS Planning & Scheduling Optimization™ (PSO) motorunda önemli geliştirmeler: Kullanıcılar artık, teknik programlamayı otomatik ve optimize hale getiren ve iş hedeflerine, müşteri sözleşmelerine, hizmet seviyesi anlaşmalarına göre optimum karar alma mekanizması sunan, %50 daha güçlü bir planlama ve programlama motorundan (Microsoft Azure üzerinde) yararlanabiliyor.
  • Çoklu-kanal müşteri katılımı ve self servis: IFS FSM 6, yapay zeka destekli müşteri hizmetleri için IFS Customer Engagement™ ile birlikte kullanılabiliyor. Böylece müşteriler talep ettikleri self servis seçeneklerine kavuşurken, sürekli tekrarlanan ve zaman alan işler tespit edilerek müşteri temsilcilerinin üzerinden de yük alınmış oluyor.
  • Yeniden tasarlanmış, tarayıcı tabanlı kullanıcı arayüzü: Tüm cihazlarda sorunsuz çalışan yeni önyüz, her türü tarayıcıya uyumlu, kullanıcı odaklı ve kullanımı kolay özellikler içeriyor. Bu sayede kullanıcılar, şirkete ya da iletişim merkezine bağlanmaya gerek kalmadan, operasyonlarını 7/24 kontrol altında tutabiliyor.

Detaylı bilgi için: www.ifsworld.com/FSM.

IFS Hakkında

IFS™ , büyüyen işletmelerin verimlilik sorunlarını çözmeye yardımcı ERP sistemleri geliştiren global yazılım firmasıdır. Sunduğumuz ürün ve hizmetler işletmelerin kaynaklarını daha verimli kullanarak daha iyi bir işletme performansı, büyüme ve rekabet avantajı yakalamasını sağlar.

IFS, 1983 yılında İsveç’te kurulmuştur ve dünya genelinde 60 ülkede 80 ofiste faaliyet göstermektedir. IFS’in yeni nesil ürünü “IFS Applications” benzersiz kolay kullanım özellikleri, işletmenin uçtan uca tüm ihtiyaçları kapsayabilen fonksiyonalitesi ve esnek mimari altyapısı ile her ölçekteki işletmelerin ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. IFS Applications katmanlı mimarisi ve bileşen tabanlı yapısı işletmelere adım-adım kurulup devreye alınma imkânı vermektedir.

IFS Türkiye Ofisi 2004 yılında kurulmuştur ve bu tarihten itibaren hızlı bir büyüme göstererek aralarında Durmazlar Makina, KVK Teknoloji, Petlas ve AKO Grup, Koska Helva, Samet Kalıp, Makel Elektrik, Bursa Beton & Çimento, Çemtaş, Gülermak, Makyol İnşaat, Teknorot Otomotiv, FNSS Savunma, SKT Otomotiv, Sinpaş İnşaat, Seranit, Müzekart, Dearsan Tersanesi gibi farklı sektörlerde 500’den fazla işletme ve 20 binin üzerinde kullanıcıya ulaşmıştır.

Günümüzde aralarında BMW, Volvo, Saab, Emirates, Lockheed Martin, Amerikan Hava Kuvvetleri, Jotun gibi firmaların bulunduğu 3000’den fazla şirket 1 milyondan fazla kullanıcı işlerini IFS Applications ile yönetmektedir. IFS Applications Türkçe dahil 23 dilde kullanılabilmekte ve çoklu şirket, çoklu döviz ve uluslararası muhasebe sistemlerine yapısına tam destek sağlamaktadır.  www.ifsworld.com.

Twitter: @ifsworld

Blog: http://blog.ifsworld.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment