Makaleler

Giderek daha rekabetçi bir iş dünyasında hatalara yer yok. Teklif aşamasında yapılan bir hata ise ya işi kaybetmenize neden olacaktır, ya da zarar etmenize. Teklif sürecini karmaşık hale getiren ise ürün maliyetinin ne olacağıdır, siparişe özel üretim yapıyorsanız bu zorluk derecesini daha da katlar. Çünkü satış ve teklif sürecine dahil olan kişilerin, çok sayıda değişkeni dikkate alarak (ürün yapıları, döviz kuru vs.) fiyatı belirlemek için etkili bir şekilde diğer bölümlerle işbirliği yapmaları gerekir.

IFS ERP Product Estimate Management kullanıcıya teklif taleplerine yanıt vermek için esnek bir çözümün yanı sıra satın alma kararlarına karşı güçlü destek sağlar. Bu da verimliliği ve karlılığı artırmanız anlamına gelir.

IFS Product Estimate Management teklif verirken yaşadığınız kompleks fiyat tahminleme sürecinizi yönetebilmeniz için geliştirilmiş bir erp çözümüdür. Bu çözüm teklif esnasında fiyatları hızlı ve doğru bir şekilde hesaplayarak satış ve teklif sürecini geliştirmenize katkıda bulunur.

IFS Product Estimate Management ayrıca, imalatçı firmalara satış teklifi taleplerine yanıt verirken bir ürünün mümkün olan en iyi fiyat teklifini oluşturmalarını destekler.

  • Ürün maliyetini detaylı hesapla : Ürünün toplam maliyetinin yanısıra alt komponentlerin maliyetlerini detaylarıyla(işçilik, malzeme) hesaplamış olursunuz.
  • Değişkenler maliyeti etkiler : Farklı para birimi ve farklı enflasyon oranlarına göre maliyetlendirme yapabilirsiniz.
  • Maliyetlendirme aşamasında birden fazla olasılık hesaplamanız gerekebilir: Farklı versiyonlar oluşturarak teklifleri karşılaştırma imkanı sunar.
  • Maliyeti olmayan daha önce almadığınız yeni bir malzemeniz olabilir: Kritik veya fiyatı belirsiz olan malzemeleriniz için tedarikçilerden teklif toplamanıza imkan sağlar ve bu bağı üzerinde tutar.
  • Daha önce ürettiğiniz bir ürünün benzeri bir ürün ise: Mevcut ürün yapısı çağırarak üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca yeni oluşan yapıyı yeni ürün ağacı olarak kolayca sisteme tanımlayabilirsiniz.
  • Yaptığınız değişiklikleri izlemek istersiniz: Mevcut üründe yaptığınız değişiklikleri izleme imkanı sunar.(Komponent ekleme, çıkarma, yada mevcut komponentin içerisinde değişiklik yapma vs.)
  • Konfigürasyonlu ürün ağaçlarınız olabilir: Bu çözüm konfigüratif ürün ağacı modelini de destekler.
  • Daha az detaylı bir maliyetlendirme çalışmasına ihtiyacınız varsa: Ürün ağacı üzerinde maliyetlendirmenin yanı sıra jenerik olarak daha az detaylı maliyetlendirme yapabilirsiniz
  • Görsel Raporlamalar: Ayrıca, IFS ERP Lobby ekranları tahminler ve teklifler arasında izleme ve öncelik belirleme konusunda etkili görsel bilgiler sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment