PETROL ENDÜSTRİSİNE GENEL BAKIŞ

Bugün 400’den fazla proje ve varlık odaklı şirket Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM), Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ve daha fazlası için IFS Uygulamalarını kullanıyor. Petrol ve Gaz Endüstrisi için derin uzmanlığımız ve başarı ile anılan projelerimiz ile kapsamlı projeler yapıyoruz. Sözleşme, proje, varlık ve servis döngüsü için sektörün tüm ihtiyacını kapsayan esnek ve proje ve varlık yönetimi odaklı çözümlerimiz petrol sektörü dinamiklerini karşılıyoruz.

IFS ERP Uygulamaları ARC Advisory Group’un hazırladığı raporda, petrol ve gaz endüstrisi için dünyanın lider Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) yazılımıdır. IFS Uygulamaları dünyanın lider EPCI (Mühendislik, Tedarik, İnşaat ve İmalat) şirketleri, sondaj yüklenicileri, sondaj sahası makine ve offshore servis firmaları tarafından kullanılmaktadır.

OFFSHORE SONDAJ YÜKLENİCİLERİ

Offshore petrol sondaj firmaları için Yazılımın anlamaı kurumsal kaynak planlamasından (ERP) daha fazladır. Bu risk yoğun saha endüstrisi için ERP, Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM), Varlık Bütünlüğü Yönetimi (AIM), Risk bazlı bakım ve daha fazlasını gerektirir

ISO 14224’Ü DESTEKLEYEN ERP ÇÖZÜMLERİ

IFS, petrol ve gaz endüstrisine hizmet eden bir numaralı Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) yazılımıdır ve dünyanın lider offshore sondaj yüklenicilerinden çoğu IFS ERP Uygulamaları’na güvenmektedir. IFS; ISO 14224, offshore/kıyı lojistiği ve teçhizat hareketi ile vergi optimizasyonunu destekleyen global finans desteği sayesinde, kapsamlı EAM ve güvenilirlik merkezli bakımı (RCM) içeren tam entegre offshore sondaj yazılım çözümü sunmaktadır. Hepsi de, mobil ortamındadır.  IFS ERP, Offshore Sondaj Endüstrisinin gerekliliklerine uygun çözümler sunmaktadır.

 • Tam Varlık Yaşam Döngüsü Yönetimi PAS 55, ISO 14224 ve ISO 55000, NORSOK, DNV GL sınıfı uyumu.
 • Gerçek zamanlı olarak varlık görünürlüğü için onshore ve offshore veri replikasyonu.
 • IFRS, US GAAP, SOX, Brezilya için Fatura Belgeleri ve birden çok coğrafyada envanter optimizasyonlu vergi şemasına uyum.
 • Teçhizat hareketleri ve özel parçalar ile alt bileşenlerin teçhizatları arasındaki ve teçhizatlar ile tersane arasındaki hareketler için destek

OFFSHORE OPERASYONLARI & LİMAN SERVİSLERİ

Bu sektörde operasyon yapan FPSO ve FSO sahipleri ve işletmecileri, sismik gemiler gibi bu sektörde faaliyet gösteren şirketler, deniz hizmet gemileri ( OSV ) ve diğer deniz taşıtları , global ve yasal bir talep ortamında faaliyet göstermek zorundalardır.

IFS’in tam entegre ERP çözümü yeni inşa, geliştirme ve operasyona dahil her türlü değer zincirini kapsamaktadır. IFS ERP endüstri çözümü mühendislik, doküman yönetimi, proje, inşaat, operasyon, lojistik, bakım, finans ve insan kaynakları tüm süreçleri destekler.

IFS pazar lideri çözümleri ile offshore tesisleri için gelişmiş varlık yönetimi, operasyonu ve bakımı konularında çözüm sunar. IFS, endüstri uzmanlığı sayesinde sadece çözüm değil kanıtlanmış ve başarılı implementasyon metodolojisi ile de örnek projelere imza atıyor.

AKARYAKIT SEKTÖRÜNDE MÜHENDİSLİK, TEDARİK, İNŞAAT VE KURULUM (EPCI) İÇİN ERP

EPCI (Mühendislik, Tedarik, İnşaat ve Kurulum) İşletmecileri için geliştirilmiş olan IFS Uygulamaları akaryakıt sektörü için modern, kanıtlanmış ve proje odaklı çözümler sunuyor. Mühendislik ve tedarikten, inşaat ve kuruluma kadar EPCI proje yönetimi için geliştirilen IFS uygulamaları tüm projelerde iş performansını geliştirerek verimliliği arttırıyor.

EPCI (Mühendislik, Tedarik, İnşaat ve Kurulum) en fazla dikkat gerektiren iş modellerinden biridir ve EPCI alanında olsun olmasın karmaşık sermaye yapısına sahip bir proje yönetimine gereksinmeniz var ise IFS Uygulamalarının sunduğu projeye özel fonksiyonelliğe ihtiyacınız olacaktır.

EPCI (Mühendislik, Tedarik, İnşaat ve Kurulum) Projeleri ve Akaryakıt Sektörü

Akaryakıt sektöründe operasyon yapan FPSO ve FSO sahipleri ve işletmecileri, sismik gemiler gibi bu sektörde faaliyet gösteren şirketler, deniz hizmet gemileri (OSV) ve diğer deniz taşıtları, global ve yasal bir talep ortamında faaliyet göstermek zorundadırlar.

IFS’in tam entegre ERP çözümü yeni inşa, geliştirme ve operasyona dahil her türlü değer zincirini kapsamaktadır. IFS ERP endüstri çözümü ile EPCI (Mühendislik, Tedarik, İnşaat ve Kurulum) projeleri için aşağıdaki tüm süreçler yönetilebilir;

 •  Mühendislik
 •  Doküman yönetimi
 •  Proje
 •  İnşa
 •  Operasyon
 •  Lojistik
 •  Bakım
 •  Finans
 •  İnsan kaynakları

IFS pazar lideri çözümleri ile offshore tesisleri için gelişmiş varlık yönetimi, operasyonu ve bakımı konularında da çözümler sunmaktadır.

Faydaları

 • Akaryakıt sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılar.
 • Etkin Proje Yönetimi ile karmaşık süreçler kontrol altına girer.
 • Projeye özel fonksiyonel yapısı ile iş performansı artar.
 • Finanstan lojistiğe tüm iş süreçleri tek bir platformda yönetilir.
 • Mobil altyapısı sayesinde projeye, sahadan anında veri akışı sağlanır.

OFFSHORE HİZMETLERİ İÇİN ERP

Varlıkların uzun süreli yönetimi ve bakımı, açık deniz hizmeti veren şirketler için kritik öneme sahiptir.

Sondaj ekipmanları ya da üretim platformlarında varlıkları yöneten operatör veya yüklenici, sıkı kalite gereklilikleri ile karşı karşıyadır.
Öngörülemeyen aksama süreleri, doğrudan kâr-zarar tablosunu etkiler. IFS, operasyon sahiplerine ve yüklenicilere daha etkili prosesler ve daha yüksek hizmet gelirleri için endüstri bazlı bir yazılım çözümü sunar.

İleri bakım sözleşmeleri için proje yaşam döngüsü yönetimi, servis yaşam döngüsü yönetimi ve varlık yaşam döngüsü yönetiminin hepsi tek bir kurumsal set içindedir. IFS ERP Uygulamaları ve IFS Kurumsal Servis Yönetimi uygulaması, zorlu ve dinamik petrol sondaj servisi endüstrisinde faaliyet gösteren şirketler için ideal çözümdür.

SONDAJ EKİPMANI ÜRETİCİLERİ

Petrol endüstrisi için sermaye ekipmanları üreten petrol sahası ekipmanı üreticileri; siparişe göre mühendislikten (ETO) üretime, proje yönetiminden doküman yönetimine ve pazar sonrası servis yönetimine kadar güçlü işlevsellik için IFS ERP Uygulamalarına güveniyor.

PETROL SAHASI BORU HATTI YÖNETİMİ

Petrol sahası boru hattı işlemleri, büyük ölçüde ses performansına ve fiziksel varlıkların işlevine dayanmaktadır. Boru hattından pompalara, vanalardan düzenleyicilere, çalışmayan zaman ve paraya mal olan herhangi bir ekipman. Her petrol ve gaz boru hattının işletilmesi, arıza ve aksaklıklardan kaçınmaktır. Titiz yaşam döngüsü izleme ve proje yönetimi, işlemlerin en uygun düzeyde çalışmasını ve proje maliyetlerini ve varlık duruş sürelerini sınırlandırmanın anahtarıdır.

Petrol ve gaz varlık yönetimi için sektör lideri yazılım çözüm sağlayıcısı olarak IFS, sermaye projelerini yönetmek ve bakım, onarım ve revizyon işlemlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış güçlü çözümler sunar. Temel varlıkların ve projelerin tüm yaşam döngüsünü takip ederek, IFS çözümleri zamanında bakım, kayıt onarım trendlerini ve proje zaman çizelgelerini düzenlemeyi mümkün kılar.

YETKİLİ BAKIM PLANI YÖNETİMİ

Uygun izleme ve raporlama olmadan, rutin ve gerekli bakımın yapılmasının sağlanması bir zorluktur. IFS, bakım programlarını yönetmeyi, onarımları not etmeyi ve görev açısından kritik önem taşıyan varlıkların gelecekteki bakımını planlamayı kolaylaştırır. Ekipmanların proaktif bakımına yardımcı olarak IFS, petrol ve gaz boru hattı operasyonlarının sorunsuz bir şekilde devam etmesinde hayati bir rol oynamaktadır.

KAPSAMLI HİZMET YÖNETİMİ

Bakım yönetimi hayati öneme sahipken, aynı zamanda bu bakımı yürüten saha hizmeti programlarının yönetimi de söz konusudur. IFS çözümleri, sahada bakım teknisyenlerinin en iyi performansını sağlamak için saha servis planlaması, saha bakım takibi ve parça envanteri üzerinde tam kontrol sağlar.

CAPİTAL PROJE YÖNETİMİ

Bir petrol sahası boru hattı inşaatı projesinde yer alan sayısız hareketli parçanın yönetilmesi, tam zamanlı bir iştir. IFS çözümleri, bir boru hattı inşaatı projesinin başlangıcından başlayarak sona ermesini izlemek için gereken güçlü proje yönetimi yeteneklerini sağlar.

YAĞ VE GAZLI PİPELİNE OPERATÖRLERİNE UYGUN

Birçok işletme yönetimi çözümü bir petrol ve gaz boru hattı operasyonunun bazı yönlerini ele alabilirken, hiçbiri IFS çözümlerinin kapsamlı işlevselliğiyle eşleşemez. Kurumsal varlık yönetiminden saha servis yönetimine kadar, çözümlerimiz operasyonlarınızın her yönünü ele almak için gereken güce sahiptir.

ONSHORE OİLFİELD SERVİS SAĞLAYICILARI İÇİN YAZILIM

Herhangi bir kıyı petrol sahası hizmet operasyonunun başarısı, kuruluşta yer alan sayısız hareketli parçanın etkin yönetimine bağlıdır. IFS kurumsal yazılım çözümleri, kıyıdaki petrol sahası hizmet şirketinizi en üst düzeyde performansta tutmak için gereken yönetim, izleme ve raporlama yeteneklerini sağlar.

ANAHTAR VARLIKLARIN GERÇEK TİME YÖNETİMİ

Doğaya göre, petrol sahası servis endüstrisi, temel ekipmanlara veya varlıklara büyük ölçüde bağımlıdır. Sondaj kuleleri, kamyonlar veya ağır iş makineleri gibi kritik öneme sahip ekipmanların korunması için titiz bir bakım yapılması, arıza süresinin ve varlığın erken değiştirilmesinin maliyetlerinden kaçınmanın tek yoludur. IFS çözümleri, önemli varlıkları beşikten mezara yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz gücü sağlar ve kesintisiz operasyonlar sağlar.

DETAYLI HİZMET YÖNETİMİ

Saha tamir ve bakım hizmetlerinin optimum performansı, çeşitli ayrıntıların yönetimini gerektirir. Teknisyen programları, parça bulunabilirliği ve müşteri talepleri, saha servis operasyonlarınızın etkinliğini sağlamak için yönetilmelidir. IFS çözümleri, mobil programlama, GPS izleme ve kaynak takibi gibi geniş yeteneklere sahiptir ve petrol ve gaz saha servis operasyonları için endüstri lideri çözümdür.

STREAMLİNE YATIRIM VE RAPORLAMA

Kara petrol sahası hizmet operasyonlarının finansal yönlerini yönetmek, her boyuttaki işletme için bir sorundur. Faturalama için tamamlanmış projeleri kaydetme, parça alımlarını izleme ve gelen ödemelerin yönetilmesi, satın alımlarınızın finansal sağlığını güvence altına almak için gereken tüm önemli süreçlerdir. IFS çözümleri, bu süreçlerin hızlandırılması ve subpar kayıt tutulmasından kaynaklanan parasal kayıpların potansiyelini azaltmak için tasarlanan entegre finansal ve proje yönetimi yetenekleri sunar.

YAĞLI HİZMET OPERASYONLARININ TÜMÜNÜ YÖNELİK GÜÇLÜ YÖNETİM

IFS çözümleri, petrol ve gaz geri kazanımı ve saha hizmet operasyonlarının birçok yönünü ele almak için gereken esnekliği ve gücü sunar. Boyut ve kapsam ne olursa olsun, karmaşık petrol ve gaz işlemlerinin çeşitli ihtiyaçlarını ele almak için benzersiz bir şekilde uygundur.